Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 
Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
online visitor Pelawat Di Talian 28
total visitor Jumlah Pelawat 261,341
Kemaskini Pada: 20 Sept 2017
Versi 8.0.2c
Pejabat Setiausaha Kewangan Negeri
 

 
Setiausaha Kewangan Negeri

NamaHubungi
Dato Sri Ahmad Tarmizi Bin Hj. Sulaiman
Setiausaha Kewangan Negeri
ahmadtsl@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2333
082-442355
Isniah Binti Dzulkipli
Pembantu Setiausaha Pejabat/Setiausaha Pejabat
isniah@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2323
082-442355
Etheldreda Peter Jumel
Pembantu Setiausaha Pejabat/Setiausaha Pejabat
ethel@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2321
082-442355
Jackson Joy Joll
Penolong Setiausaha
jacksonjj@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2338
082-442355
Mohamad Bin Borhan
Pembantu Tadbir (P/O)
mohamadb@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2340
082-442355

Timbalan Setiausaha Kewangan Negeri

NamaHubungi
Datu Laura Lee Ngien Hion
Timbalan Setiausaha Kewangan Negeri
lauralnh@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2320
082-311296
Nancy Eddy
Pembantu Setiausaha Pejabat/Setiausaha Pejabat
nancy@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2324
082-311296

Pengarah Bahagian Belanjawan

NamaHubungi
Datu Junaidi bin Haji Reduan
Pengarah Bahagian Belanjawan
junaidir@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2325
082-442235
Malin Anak Arit
Setiausaha Pejabat
malin@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2341
082-442235
Dayang Nornizam Bt. Abang Suhailie
Setiausaha Pejabat
nornizas@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2766
082-442235

Bahagian Belanjawan

NamaHubungi
Wang Boi Hua
Ketua Penolong Setiausaha
wangbh@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2359
082-442235
Dayang Ernie Binti Awang Hashim
Ketua Penolong Setiausaha
dayanger@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2342
082-442235
Samai Bajan
Ketua Penolong Setiausaha
samair@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2361
082-442235
Habibah Mokhtar
Ketua Penolong Setiausaha
habibah@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2328
082-442235
Icha Stephen Akon
Penolong Setiausaha
ichasa@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2350
082-442235
Alex Tan Geok San
Penolong Setiausaha
alextgs@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2764
082-442235
Nur Medinah bt. Mohamad Terki
Penolong Setiausaha
nurmmt@sarawak.gov.my
082-311619
082-442235
Ngu Wan Feng
Penolong Setiausaha
nguwf@sarawak.gov.my
Winnie Jane Ho
Information System Executive
winnijhy@sarawak.gov.my
082-445996
082-441676
Nurliza Abdullah
Pembantu Tadbir (Kewangan)
nurlizaa@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2364
082-442235
Agnes Mangu
Pembantu Tadbir (P/O)
agnesm@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2364
082-442235
Nurazlina binti Yunos
Pembantu Tadbir (P/O)
nuray@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2334
082-442235
Suraya Binti Jemat
Pembantu Tadbir (P/O)
surayaj2@sarawak.gov.my
Markus Dilon ak. Diyet
Pembantu Tadbir (Kewangan)
markus.d@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2334
082-442235

Bahagian Khidmat Korporat & Pelaburan

NamaHubungi
Adeline Christine Binti Awen Jon
Ketua Penolong Setiausaha
adelinacaj@sarawak.gov.my
082-311019
Mardiana Binti Sidi
Penolong Setiausaha
mardians@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2363
082-448308
Rafidah Binti Nawawi @ Narawie
Akauntan
rafidahn@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2876
082-448308
Ahmat Faizal Yaman bin Ahmad
Penolong Setiausaha
afy@sarawak.gov.my
Nour Azreeny binti Ahmad
Penolong Setiausaha
nouraa@sarawak.gov.my
Abdul Mustaqim bin Abu Bakar
Penolong Setiausaha
amustaqim@sarawak.gov.my
Melis Dubi
Pembantu Tadbir (P/O)
melisd@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2349
082-448308
Sabia bt. Beden
Pembantu Tadbir (P/O)
sabiab@sarawak.gov.my
441957 ext. 2336
Dayang Nurhamsyiah Binti Abang Merhasan
Pembantu Akauntan
dnurhamsy@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2329
082-448308
Fyona Koliah Anak Noheng
Pembantu Akauntan
fyonakn@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2336
082-448308

Pengarah Bahagian Khidmat Korporat & Pelaburan

NamaHubungi
Hasmawati Sapawi
Pengarah Bahagian Khidmat Korporat & Pelaburan
hasmawati@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2344
082-448308
Pauline Moses
Pembantu Setiausaha Pejabat/Setiausaha Pejabat
paulinem@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2765

Pengarah Bahagian Perolehan

NamaHubungi
Abdul Kadir Bin Zainuddin
Pengarah Bahagian Perolehan
kadirz@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2930
082-449948
Misni Daimin
Pembantu Setiausaha Pejabat/Setiausaha Pejabat
misnid@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2894
082-449948

Bhgn. Perolehan (UPKB)

NamaHubungi
Jafri Bin Lias
Ketua Penolong Setiausaha
082-441957 Samb. 2879
082-449948
Rohana Hj. Mohd. Ali
Penolong Setiausaha
rohanaa@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2880
082-449948
Jim Apoi
Penolong Setiausaha
jima@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2927
082-449948
Jacqueline ak. Ramping
Penolong Setiausaha
jacramping@sarawak.gov.my
082-311267
082-449948
Rodney Gavin Anak Simon
Penolong Setiausaha
rodneygs@sarawak.gov.my
082-313394
082-449948
Mis Noliawati bt. Seli
Penolong Setiausaha
mis1@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2893
082-449948
Adibah Bt. Su'ut
Penolong Setiausaha
adibahs@sarawak.gov.my
Surayati Bt Narawi
Penolong Pegawai Tadbir
surayatn@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2877
082-449948
Dicky ak Jelo
Penolong Pegawai Tadbir
dickyj@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2335
082-449948
Ngaran Ak Saul
Pembantu Tadbir (P/O)
ngarans@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2875
082-449948
Fatimah Taip
Pembantu Tadbir (P/O)
fatimat2@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2367
082-449948
Mohd. Al-Hafis Bin Puairi
Pembantu Tadbir (P/O)
alhafisp@sarawak.gov.my
Rajemah Sulai
Pembantu Tadbir (P/O)
rajemahs@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2875
Hj. Rohana Abdulllah
Pembantu Tadbir
rohana@sarawak.gov.my
082-441957 ext 2893
082-441676

Bhgn. Perolehan (UPKP)

NamaHubungi
Andrew Mikol Diot
Ketua Penolong Setiausaha
mikold@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2343
082-443023
Siti Noor Haizan Bt. Manari
Penolong Setiausaha
sitinhm@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2882
082-443023
Sylvia Lau Gin Si
Penolong Setiausaha
sylvialgs@sarawak.gov.my
Pauline Bret
Penolong Pegawai Tadbir
paulineb@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2761
082-443023
Maria Henesy Migos
Pembantu Tadbir (P/O)
mariah@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2762
082-443023
Ngatini bt. Keono
Pembantu Tadbir (P/O)
ngatinik@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2761
082-443023
Norliza Daud
Pembantu Tadbir (P/O)
norlizad@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2346
082-443023
Marina Mustapha
Pembantu Tadbir (P/O)
marina1@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2346
082-443023

Bhgn. Perolehan (UPKJ)

NamaHubungi
Mohamad Sukri Kana
Ketua Penolong Setiausaha
mohamadsk@sarawak.gov.my
082-235710/ 235810
082-251593
Jenny Lee Siak Nee
Penolong Setiausaha
jennylsn@sarawak.gov.my
082-235710/ 235810
082-251593
Caroline Hwang
Penolong Setiausaha
carolinh@sarawak.gov.my
082-235710/ 235810
082-251593
Minawara Haji Ismail
Penolong Setiausaha
minawari@sarawak.gov.my
082-235710/ 235810
082-251593
Suzan Engok Anak Tumba
Penolong Setiausaha
suzanengok@sarawak.gov.my

Pengarah Bahagian Kewangan dan Pentadbiran

NamaHubungi
Nicholas Sia
Pengarah Bahagian Kewangan dan Pentadbiran
nicholas@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2339
082-311296
Sharlina Bt. Mushar
Pembantu Setiausaha Pejabat/Setiausaha Pejabat
sharlinam@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2330
082-311296

Bhgn. Kewangan & Pentadbiran(Unit Pentadbiran)

NamaHubungi
Hairani Bt. Mohd. Ismail
Ketua Penolong Setiausaha
hairanii@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2883
082-441676
Mohd. Azlan Madihi
Penolong Setiausaha
azlanm@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2360
082-441676
Siti Aishah bt. Baharuddin
Penolong Setiausaha
sitiab@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2352
082-441676
Evlyn Lemok Noel
Penolong Setiausaha
evelynl@sarawak.gov.my
082-311516
082-441676
Ivy ak. Astana
Penolong Pegawai Tadbir
ivya@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2887
082-441676
Suraya Bt Mohtar
Pembantu Tadbir (P/O)
surayam1@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2890
082-441676
Sakinah Bt Sahari
Pembantu Tadbir (P/O)
sakinahs@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2890
082-441676
Jacinta Bonet
Pembantu Tadbir (P/O)
jacintab@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2890
082-441676
Harith Bin Basri
Pembantu Tadbir (P/O)
harithb@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2890
082-441676
Susi Christy
Pembantu Tadbir (P/O)
susic@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2891
082-411676
Siti Faradilla Binti Ahmat Zaidi
Pembantu Tadbir (P/O)
sitifaz@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2890
082-411676
Sophia anak Tungku
Pembantu Tadbir(P/O)
sophiat1@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2890
082-441676

Bahagian Kewangan & Pentadbiran (Unit Kewangan)

NamaHubungi
Norzalina Binti Samad
Ketua Penolong Setiausaha
norzalinas@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2881
082-313245
Tan Hui Lin
Penolong Setiausaha
tanhl@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2315
082-313245
Rohani Bt. Sejeli
Penolong Setiausaha
rohanis@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2872
082-313245
Yii See Yong
Penolong Setiausaha
yiisy@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2871
082-313245
Jennifer Sylvester Saging
Penolong Pegawai Tadbir
jennifss@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2892
082-313245
Merina Dickie
Setiausaha Pejabat
merinad@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2873
082-313245
Chan Siok Luan
Pembantu Tadbir (Kewangan)
chansl@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2313
082-313245
Razali Bin Ahmad
Pembantu Tadbir (Kewangan)
razalia@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2870
082-313245
Jude Ranyed Jackson
Pembantu Tadbir (P/O)
juderj@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2886
082-313245
Nur Zurina Bt. Lee
Pembantu Tadbir (P/O)
nurzl@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2886
082-313245
Rose Debbie Ridding Anthony
Pembantu Tadbir (Kewangan)
082-441957 Samb. 2326
082-313245
Ria anak Patrick
Pembantu Tadbir (Kewangan)
riapatrick@sarawak.gov.my
082-313245
Roybaka Anak Amen
Pembantu Tadbir (Kewangan)
roybaka@sarawak.gov.my

Bhgn. Kewangan & Pentadbiran (Unit Pematuhan Kew.)

NamaHubungi
John Kennedy Janang
Ketua Penolong Setiausaha
john@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2885
Bata Punjab
Penolong Setiausaha
batap@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2767
Allina Anak Albert Arnold
Akauntan
allinaa@sarawak.gov.my
Erika Evander ak. Mominn
Pembantu Setiausaha Pejabat
erika@sarawak.gov.my
082-441957 Samb. 2886